Siyaset

YÖNLÜER:AKINCI BU ÜLKENİN SEÇİLMİŞ KRALI DEĞİLDİR

YÖNLÜER:AKINCI BU ÜLKENİN SEÇİLMİŞ KRALI DEĞİLDİR

YDP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yönlüer tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun Güney Kıbrıs’a, Hidro Karbon yatakları konusunda KKTC’nin Dışişleri Bakanı ile görüşme tavsiye etmesi Güney Kıbrıs ile birlikte Cumhurbaşkanı Akıncı’yı da rahatsız etmiş ve Sayın Akıncı; “Rum tarafının tek muhatabı seçilmiş Cumhurbaşkanıdır” diyerek bu Devleti ve kurumlarını bir kez daha ayaklar altına almıştır.

Sayın Akıncı kendisine olağanüstü görevler ve yetkiler vehmederek, Anayasayı ve yasaları hiçe saymakta ve devletin seçilmişleri ile birlikte kurumlarını da değersizleştirmektedir.

Geçmişte Hükümetin TPAO ile yaptığı anlaşmalarda muhatap Sayın Akıncı mı olmuştur. Veya KKTC’nin Türkiyeye verdiği ruhsatlar Sayın Akıncıya göre geçersiz midir?

Sayın Akıncı seçilmiş ve hasbelkader görev süresi uzatılmış bir Cumhurbaşkanıdır. Görev ve yetkileri Anayasada ve yasalarda son derece açıktır. Bu ülkenin seçilmiş kralı değildir. Sayın Akıncı’ya Annan Planı döneminde Cumhurbaşkanı Denktaşın görev ve yetkilerini sorgularken kullandığı cümle ve ifadeleri hatırlatmak istemeyiz.

Sayın Akıncı, 11 Ekim tarihine kadar sürecek olan uzatmalı görevini bir vukuat çıkarmadan bitirmesini tavsiye ediyoruz.   

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL