Magazin

Saner:Haktan, hukuktan, demokrasi ve adaletten asla şaşmayacağız

Saner:Haktan, hukuktan, demokrasi ve adaletten asla şaşmayacağız

Ulusal Birlik Partisi 46’ncı yaşını düzenlediği  resepsiyon ile kutladı.

Resepsiyonda konuşan UBP Genel Başkanı Başbakan Ersan Saner de, UBP’nin, 46 yıldan çok öteye giden Kıbrıs Türk Halkı’nın bu topraklarda kendi milli ve dini aidiyeti, değerleri ile hür ve egemen olarak yaşama mücadelesini siyasal boyuta taşıyan bir misyon, yani görev partisi olduğunu söyledi.

 

UBP’nin, İngiliz’in Kıbrıs’ı Yunanistan’a hediye etme niyetine karşı çıkan, Atatürkçü Kıbrıs Türkü’nün toplumsal mücadelesinin ta kendisi olduğunu belirten Başbakan Saner, “UBP, Rum-Yunan ikilisinin hayallerine dur diyen, bunun için Türk askerinin 1960’ta yeninden adaya gelmesini, Türkiye’nin garantörlüğünü sağlayan milli düşüncenin partisidir” dedi.

Saner, UBP’nin, sıfır noktasından bir ekonomi alıp salgın öncesinde 1 milyar dolar yüksek öğrenim, 1 milyar dolar turizm geliri olan bir ekonomi yaratan girişimci, çağdaş düşünce olduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sosyal, ekonomik, siyasal hangi haklar kazandırılmışsa altında UBP’nin mührü olduğunu vurgulayan Saner, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm alt ve üst yapı yatırımlarının altında Türkiye’mizin büyük desteği, UBP’nin imzası vardır” dedi.

Kapalı Maraş konusunda da değinen Saner, Kapalı Maraş’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi karaları temel alınarak Taşınmaz Mal Komisyonu’nun marifeti ile açılması sürecini sürdüreceklerini söyledi.

“Doğu Akdeniz’deki haklarımıza kimseye çiğnetmeyeceğiz. Anavatan Türkiye karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı, kardeşçe ilişkilerimizi her alanda en ileri noktaya taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğünden asla taviz vermeyeceğiz. Bizi biz yapan kültürümüze, değerlerimize, doğamıza sahip çıkacağız” diyen Saner, haktan, hukuktan, demokrasi ve adaletten asla şaşmayacaklarını ifade etti.

Başbakan Saner, birlik ve beraberliği bozmaz, doğru tercihler yapılırsa her ikisinde de çok başarılı olacaklarına emin olduklarını da kaydetti.

YORUMLAR (2)

 1. Homer diyorki:

  With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or
  copyright infringement? My site has a lot of unique content I’ve either created myself or outsourced
  but it appears a lot of it is popping it up all over
  the internet without my authorization. Do you know
  any ways to help stop content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

  My web page: Fast X film ilgeniodello

 2. irrernFaB diyorki:

  The upper bound for the age at which reversal could have occurred is set by the first time when the patient was noted to have reversed as shown by right brackets in Figure 1 cialis generic reviews

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL