Spor

Mesut Özil, 10 dakikada rekor kırdı

Mesut Özil, 10 dakikada rekor kırdı

Çevrim içi satın alınabilecek dijital ürünlerle kendi 3D Genie’sine sahip ilk sporcu olan Sarı-Lacivertli ekibin dünya yıldızı, Instagram hesabından tanıtımı yaptıktan sonra 10 dakikada 500 bin dolarlık ürün satışı gerçekleşti.

Fenerbahçe’nin ara transferde Arsenal’den renklerine bağladığı süperstar dijital dünyada bir ilke imza attı. Mesut, çevrim içi satın alınabilecek dijital ürünlerle, bilgisayar programları kullanılarak üç boyutlu sanal ortamda gerçeğe uygun karakterlerin modellendiği kendi 3D Genie’sine sahip ilk sporcu oldu. Yıldız oyuncu dijital üç boyutlu karakterinin serisini yaratmak için ABD merkezli Genies şirketi ile bir ortaklık kurdu.

Nifty Gateway’de satılacak seriden elde edilecek gelirin bir kısmı da BigShoe adlı yardım kuruluşuna gidecek. Dünyada ihtiyaç sahibi çocukların tıbbi gereksinimlerini karşılayıp, ameliyatlarını sağlayan yardım kuruluşu olan BigShoe, birçok çocuğa umut oluyor. Mesut’un kendi markası olan M10 logosu süper kahraman temalı kreasyonlarda yer alıyor.

15 Şubat Pazartesi akşamı satışa sunulan şapkalar, kramponlar ve giysiler 10 dakikada satılırken 500 bin dolarlık gelir elde edildi. Justin Bieber, Rihanna, Offset, Cardi B ve J Balvin gibi ünlü isimler de Genies’in ortakları arasında bulunuyor.

3D Genie, bilgisayar programları kullanarak üç boyutlu sanal ortamda gerçeğe uygun karakterlerin modellenmesi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL