Kıbrıs Türkiye

KUTLU ADALI CİNAYETİ’Nİ DERİN DEVLETİN YAPTIĞINI AÇIKLAYAN SEDAT PEKER VİDEOLARININ 5’İNCİSİNİ YAYINLADI.

KUTLU ADALI CİNAYETİ’Nİ DERİN DEVLETİN YAPTIĞINI AÇIKLAYAN SEDAT PEKER VİDEOLARININ 5’İNCİSİNİ YAYINLADI.

Geçtiğimiz günlerde kendi sosyal medya hesaplarından yayınladığı videolarla gündeme bomba gibi düşen ve Kutlu Adalı cinayetinin Derin Devlet tarafından işlendiğini itiraf eden Sedat Peker’in yayınladığı 5’inci video’da hedefinde yine Mehmet Ağar ve TC Dışişleri Bakanı Süyleyman Soylu var!

Yakın zamada Türkiye’den ayrılıp yurtdışına yerleşen Sedat Peker, Youtube kanalı üzeinden yayımladığı videolarına bir yenisini ekledi. Peker, “Her günahın bir intikam meleği olur” başlıklı beşinci videosunda yine TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar hakkında bir takım iddialarda bulunmayı sürdürdü.

Yayınladığı 5’inci video’da Devletin bilgisi dahilinde Fetullah Gülen’le görüşmeye gittiğini söyleyen Mehmet Ağar’a seslendi, “elinde yazılı emir var mıdır yoksa devlet geleneğinde terör örgütü liderine sözlü talmatla insan yollanır mı” diye sordu. Peker videosunda; Bodrum Yat limanı, Türkiye’ye getirilen kokain, Yeldana Kaharman’ın şüpheli ölümü, Silivri emniyet müdürü Çalışkan’ın intiharı gibi iddialarını da tekrarladı ve savcılar neden harekete geçmiyor sorusundan hareketle adli mercilere yol gösterdi.

TC İçişleri bakanı Soylu Sedat Peker’in hakkındaki iddiaları için “iddialarını ıspatlarsa idam dahil herşeye razıyım” demişti. Süleyman Soylu’ya “büyük konuşma parça parça anlatacağım, her hafta canını bir kez yakacağım, bizi yaktın, görüşeceğiz ama…” diye seslendi.

Sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla siyaset, devlet, mafya ilişkilerine yönelik çarpıcı ifşaatlarda bulunan Sedat Peker, Alaeddin Çakıcı’nın “Sus” tavsiyesine rağmen, 5’inci videosunu yayınladı. 1 saat 14 dakikalık videoda açıklamalarına rağmen savcıların neden halen daha harekete geçmediği tartışmalarına girdi, hatta savcılara yol gösterdi. Hedefinde yine ağırlıklı olarak yine Mehmet Ağar ve TC İçişleri bakanı Süleyman Soylu vardı.

Mehmet Ağar’ın terör örgütü lideri Fettulah Gülenle görüşmeye devletin bilgisi dahilde gittiği yanıtı üzerine bu kez yeni sorular sordu. Devletin bilgisi dahilinde Mübariz Masinov’la birlikte Fetullah Gülen’le görüşmeye gittiğini söyleyen Mehmet Ağar’ın elinde yazılı emir var mıdır, yoksa devlet geleneğinde terör örgütü liderine sözlü talimala insan yollanır mı diye sordu. Önceki videolarında Kutlu Adalı’nın öldürülmesinden sorumlu olduğunu iddia ettiği Mehmet Ağar’dan Derin Mehmet diye sözeden Sedat Peker, eski TC başbakanlarından Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller’le tanışıklığına da atıf yaptı. Özer Abi’yle bir evde buluşmuştuk diyerek aralarında geçen diyaloğu anlattı. Sedat Peker ailesinin bulunduğu eve yapılan polis baskınıyla ilgili detaylar verdi. Baskını yapanlardan birinin Mehmet Ağar’ın Özel Kalem Müdürü’nün arkadaşı olduğunu iddia etti. Videolarda ortaya attığı iddialara ilişkin savcıların neden harekete geçmediği yönündeki tartışmalar için de “savcılara zahmet vermek istemem, yapacakları işleri anlatayım deyerek iddialarını tek tek tekrar etti.

Sedat Peker’in kendince zamana yayma stratejisi uygulayarak yayınladığı videolar sonucu her ne kadar savcılara çağrı yapıyor olsa da Türkiye’de herhangi bir Cumhuriyet Savcısı’nın harekete geçmesini beklediği veya bunun çok düşük bir ihtimal olacağını bildiği düşünülüyor. Bu yüzden iddialarını uzun bir zamana yaydığını, ve açıklamalarını yaparken ciddi bir şekilde planlanmış bir stratejisi olduğu, her bölümde iddialarını biraz sızdırarak, biraz üstü kapalı söylediğine dikkat çekiliyor. Bu iddialar nedeniyle Türkiye’de bazı devlet görevlileri için ciddi şaibeler oluşmuş durumda.

Türkiye’deki bazı siyaset bilimciler; TC Kültür Bakanlığı’nın yurtdışı ve orta Asya’dan Türk Devletleri’nin temsilcilerinin de davet edilerek Kültür Bakanlığı tarafından organize edilen bir törenle “Türklük Hakanı” ödülü verilen Sedat Peker, belirli çıkar çatışmaları sonucunda hükümetin kirli işlerini yapan birilerinin bu sistemin dışına düşmesinden dolayı, devlet görevlileri hakkında ithamlarda bulunuyorsa, devlet üzerine düşen şaibeyi kaldırmak bizzat devletin görevidir diye Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyor. Türkiye kamuoyu da bu iddiaların araştırılması yönündeki talebini her geçen gün daha güçlü bir şekilde ortaya koymaya devam ediyor.

YORUMLAR (2.030)

  1. DavisMendy