Siyaset

KKTC Okullarına Uzaktan Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi

KKTC Okullarına Uzaktan Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi

Kıbrıs İlim Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve İstanbul Aydın Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle 30 Mart’ta KKTC okul yöneticilerine, uzmanlarına ve öğretmenlerine Uzaktan Eğitimde Nitelikli Ölçme ve Değerlendirme konulu bir webinar düzenlendi.

Adadaki tüm eğitimcilerin yoğun ilgi gösterdiği iki saatlik webinar, Covid 19 pandemisi koşullarında eğitim-öğretim sürecini uzaktan yürüten eğitimciler için çok verimli ve etkili oldu. KİU Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuba YAVAŞ moderatörlüğünde gerçekleşen webinar İAÜ Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr.Üyesi Gül GÜLER tarafından verildi. Öğretmenlerin öğrenci kazanımlarını nasıl ölçecekleri ve nasıl sınav hazırlayacaklarıyla ilgili etkili paylaşımların olduğu webinara 250’ye yakın okul yöneticisi ve öğretmen ilgi gösterdi.

Öğretmenlerin yoğun talebi üzerine etkinliğin Nisan ayında tekrar yapılacağı ve Uzaktan Eğitim Sürecinde Ölçme-Değerlendirme eğitimleri serisinin devam edeceği belirtildi. Webinar sonunda, Doç. Dr. Tuba Yavaş, “bu belirsiz pandemi koşullarında okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi üniversite olarak yalnız bırakmayacağımızı ve Üniversite-Eğitim Bakanlıği işbirliği felsefesiyle eğitimlerin yürüteleceğini belirterek, Dr. Öğr. Üyesi Gül Güler’e ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na teşekkür etti.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL