Kıbrıs

Ev karantinası uygulamasıyla ilgili NOTAM yayımlandı

Ev karantinası uygulamasıyla ilgili NOTAM yayımlandı

Yurt dışından gelenlere yönelik uygulanacak ev karantinası için yasal tüm hazırlıklar tamamlandı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, ev karantinası ile adaya gelecek olanların hangi şartlarda adaya ulaşacağı ve havaalanında uygulanacak prosedür ile ilgili üç maddelik NOTAM yayımlandı.

Yolcuların adaya özel izinle geleceği belirtilen duyuru üç maddeden oluşuyor.

Uygulama ve yeni prosedürle ilgili açıklama şöyle:

Türk havaalanları için NOTAM

12 Nisan 2021 tarihi itibariyle Ercan Havalimanına gelecek uçaklarla ilgili aşağıdaki uygulama yolcular için yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı özel izni ile gelen yolcular yetkililerin belirlediği kurallar çerçevesinde elektronik bileklik uygulaması kullanma şartı ile karantina sürelerini ev veya yetkililerin onay vereceği lokasyonlarda geçirebilecektir.
Elektronik bileklik mobil uygulama ile birlikte kullanılacak olup akıllı telefon olmadan kullanılamayacaktır yolcuların uçağa binmeden önce güvende kal uygulamasını apple store veya google playstoredan indirerek talep edilen belge ve bilgileri mobil uygulamaya girmesi ve oluşan kare kodu telefonu üzerinden görevliye göstermesi gerekmektedir.
III. Süreç ile ilgili detaylı bilgi için www.kktckarantina.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Yürürlükteki NOTAMlara http://bub.gov.ct.tr/DA%C4%B0RE-VE-KURUMLAR/S%C4%B0V%C4%B0L-HAVACILIK-DA%C4%B0RES%C4%B0/S%C4%B0V%C4%B0L-HAVACILIK-NOTAM adresinden ulaşabilirsiniz.
        
        
                    

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL