Kıbrıs

Arıklı: Güvercinlik Hayat Bulacak

Arıklı: Güvercinlik Hayat Bulacak

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Sayın Hasan Büyükdede ve ekibi üç günlük çalışma  ziyareti amacı ile 17 Mart 2021 Çarşamba günü KKTC’ye ziyaret gerçekleştirecektir.

Bu ziyaret kapsamında teknik heyetler arasında toplantı yapılacak ,mevcut sanayi bölgeleri gezilerek sorunlar tespit edilecektir. Güvercinlik bölgesinde üretime ve ihracata yönelik özellikli sanayi bölgesinin yerinde gezilip görülmesi maliyet ve iş takviminin çıkarılması çalışmaları yapılacaktır. Çalışması devam eden yeni organize sanayi bölgeleri yasa tasarısı hakkında görüş alış verişi  ve bilgi paylaşımında bulunulacak.

Ziyaret hakkında kısa bir bilgilendirme de bulunan Bakan Arıklı bir ülkede Sanayicinin ve sanayi bölgesi yatırımcısının çok önemli unsur olduğunu, ülkenin gelişmesi ve kendi ekonomik özgürlüğüne kavuşmasının en temel taşı olduğunun altını çizdi. Bu güne kadar sanayi bölgelerinde yapılan eksik ve yanlışların düzeltilmesi için ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini belirtti. Arıklı özellikle Güvercinlik bölgesinde ki hayat bulacak olan projenin özelde bölgeye genelde ülkeye çok faydalı olacağınıda belirtti. 

Bugün aynı zamanda KKTC Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Sayın Hasan Büyükdede ortak basın açıklaması yaparak projeler hakkında bilgiler verilecek.Arıklı özellikle Güvercinlik bölgesinde ki yatırımın tam bir OGS olacağını ve ihracata yönelik bir bölge olacağının da altını çizdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL