Teknoloji

2021’de Çocuklar ve Gençler İçin En İyi 5 Uygulama

2021’de Çocuklar ve Gençler İçin En İyi 5 Uygulama

2021’de Çocuklar ve Gençler İçin En İyi 5 Uygulama

2021 yılı insanoğlunun gördüğü en ilginç yıllar arasında belki de zirvede yer alacak bir yıl olarak kabul ediliyor. 2020 yılının tamamen kapalı bir hal alan dünyasında korona virüs salgını hala kaldığı yerden devam ediyor. Tabi bunun ne kadar daha devam edeceği bilinmiyor. Bu yıl da onun devamı olarak görülebilir.

Ama bu zor dönemde etkilenen insanlar arasında çocuklar ve gençler ilk sırada yer alıyorlar. Çünkü gelecekleri söz konusu ve ne yapacakları konusunda hiçbir fikirleri yok. Okullar bir açılıyor bir kapanıyor. Üniversite kazanan çocuklar eğitimlerine hem uzaktan devam ediyor. Pratik bilgi neredeyse hiç yok. Tüm aktarımlar teori üzerinden yapılıyor. İleri de çok önemli görevlere gelecek olan bu çocuklardan ne kadar verim alınacağını düşünmeniz büyük bir hata olacaktır.

Ancak bu dönemi çok verimli bir şekilde geçirmeyi başaran gençler ve çocuklar gelecekte, onlarla aynı dönemi yaşayan arkadaşlarının bir adım önüne geçmeyi başaracaktır. Bunun için ellerinizden düşmeyen telefonlarınızda olmazla olmaz 5 uygulama hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede 2021 yılının diğer yıllardan neden farklı ve aynı zamanda avantajlı olduğuna kendiniz karar vereceksiniz.

2021’in Mutlaka Olması Gereken 5 Uygulaması

Zamanınızı telefonunuzda boşa harcamak yerine, doğru uygulamalar ile verimli bir şekilde geçirmek istiyor olabilirsiniz. İOS veya Android işletim sistemi fark etmeksizin bu uygulamaları cihazlarınıza indirmeniz mümkün olacaktır. Sıralamasını kendinize göre değiştirseniz de 2021 yılında bu 5 uygulamayı mutlaka kullanmalı ve bunların sunduğu imkanlar sayesinde gelişme fırsatından yararlanmalısınız.

2021 yılının en popüler uygulamaları arasında Clubhouse şimdilik ilk sırada yer alıyor. İlk olarak AppStore’de yer alan bu uygulamayı kullanabilmek için arkadaşlarınızdan bir davetiyeye sahip olmanız gerekiyor. Aksi taktirde bu uygulamayı indirmeniz mümkün kılınmıyor. Ayrıca bu uygulama şimdilik Android cihazlarda bulunmuyor.

Uygulamanın en büyük artısı birçok kaliteli insanın bir arada sohbet ediyor olmasıdır. Sistem sayesinde istediğiniz gruplara dahil olabilir, gelecek ön görüleri hakkında fikir alış verişlerine dahil olabilirsiniz. Dünyanın gelecekte hangi yönde ilerleyeceğine bu konuda uzman olan insanların ağzından dinlemek mümkün kılınıyor. Bunun için herhangi bir ücret ödemeden, yetenekli ve kaliteli insanlarla iletişime geçmek için bu uygulamayı mutlaka telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Dünya artık parmağımızın ucunda yer alıyor. Antartika’da yaşayan bir insanla Sibirya’dan iletişime geçmemiz mümkün oluyor. Ayrıca bunu anlık bir şekilde yapmamız mümkündür. Ancak bunu yaparken karşımızda ki insanla veri alışverişi yapmamız gerekiyor. Sadece bakışarak veya el kol hareketi yaparak iletişime geçmemiz mümkün olmayacaktır.

O insanla karşılıklı haberleşmek için en azından bir dil öğrenmemiz gerekiyor. 2021 yılında evde uzun saatler geçirmemizin de verdiği avantajla İngilizce öğrenmek daha kolay olacaktır. Quizlet bu konuda tercih edilen en önemli uygulama olarak kabul ediliyor. Bu uygulamayla sadece İngilizce değil farklı dünya dillerini öğrenmeniz de mümkün oluyor. Ücretsiz bir uygulama olması ve tabandan eğitime başlaması uygulamanın artıları arasında yer alıyor. Uygulama ilk 7 gün ücretsiz kullanıldıktan sonra üyelerinden belirli bir aylık ücret talep etmektedir.

Kodlama geleceğin işleri arasında ilk sırada yer alıyor. Büyük şirketler ve devletler bu konularda ciddi yatırımlar yapıyor. Sizlerde evde karantina günlerinde yeni bir alan istiyorsanız veya çocuğunuzun bu konuda gelişmesini istiyorsanız yapmanız gereken bunu onların istediği tarzda yapmak olacaktır. Bunun için KodlamaLab isimli uygulama güzel bir tercih olabilir. Tabi bunun dışında farklı uygulamalar olsa da genelde İngilizce olması dili yeterli olmayan çocukların öğrenimine sekte uğratmaktadır.

Bu uygulama sayesinde temel olarak bilinen uygulamalar hakkında insanlara bilgiler sunmaktadır. Sadece çocuklar veya gençler değil aynı zamanda isteyen yetişkinlerde bu uygulamayı kullanabilirler. Tabi bunu yapmak için kendinizi zorlamanıza gerek kalmayacak olması ve çok rahatça eğitimi alabilecek olmanız ileri de size büyük bir artı kazandıracaktır.

Kodlama konusunda ilgi duyanlar seviyelerini arttırmak için bu konuda özel olarak oluşturulan ancak yabancı dil ile sunulan uygulamalara yönelebilirler. Burada amaç temel eğitimi almak ve mantığı anlamak olacaktır. Daha sonra gelecek konulara bakmak daha kolay olacaktır.

Çok popüler bir sosyal medya uygulaması olarak kabul edilse de Twitter hale birçok genç tarafından doğru şekilde kullanılamıyor. İlk çıktığı andan itibaren büyük bir talep alan ve hala birçok uygulamanın aksine popülerliğini kaybetmeyen sosyal medya uygulamasını kullanmaya özen göstermelisiniz.

Tabi bunu yapmadan önce nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Her sosyal medya ağında olduğu gibi burada hem iyi hem de kötü kaynaklar bulunuyor. Siz önemli olarak hangisini tercih edeceğinizden emin olmanız gerekiyor.

Burada özel olarak oluşturulan spor haberleri, teknoloji, gündem veya özel kanallara dahil olarak ilgi alanınıza göre insanların yaptıkları paylaşımları bulmanız mümkün oluyor. Bu sayede kendinizi tahmin ettiğinizden daha fazla bilgiye sahip olmuş olarak göreceksiniz. Tabi eğlenmek, keyifli zaman geçirmek her zaman ilk tercih olsa da eğlenirken ay zamanda ilgi duyduğunuz konular hakkında bilgi almak günümüzde mümkün kılınıyor.

Etrafınızda ki insanların şimdiki çocuklar daha akıllı dediğini duymuş olabilirsiniz. Bunun sebebi birçok kaynağa aynı anda ulaşabilmelerinden kaynaklanıyor. Belki günümüzde 40’lı yaşlarda olan birisi çocukluğunda ki tek oyuncağı bir araba veya bebek olmuş olabilir.

Ancak şimdilik çocukların elinde bulunan basit bir telefon dahi içerisinde dünyayı tutma şansını insanlara ve çocuklara sunuyor. Tabi bu dünyada iyi ve kötü bir çok nokta var. Sizlerin görevi çocuklarınıza en iyisini ve gelişimlerine yardımcı olacak olanları yönlendirmek olacaktır. Bunun için zeka uygulamalarını indirmelerine yöneltmeniz gerekiyor.

Bu konuda herhangi bir iki tane uygulamanın ismini vermek istemiyoruz. Android ve İOS tarafından özel olarak oluşturulan uygulamalar bulunuyor. Bunların arasından çocuğunuz için hangisi en iyiyse onu tercih etmeniz en mantıklı seçim olacaktır. Çocuğunuzun en verimli şekilde 2021 yılını geçirmesi için atılacak en doğru adımlardan birisi olacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL